KONST / Litografier / Färglitografier 8034204
nr 803 4204
Waldemar Sjölander
(1906-1988), Sverige
Färglitografier, 2 st. Waldemar Sjölander (1906-1988), signerade, -47, motivets mått: 45x34 + 50x37
Waldemar Sjölander, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1906, död 1988.
Utrop:
400 kr
Såld:
900 kr
måndag 28 januari 2013
kl 18:51:51
500 kr
500 kr
800 kr
Waldemar Sjölander
Läs mer om Waldemar Sjölander